Індекс маси тіла – не ідеальна характеристика стану здоров’я

Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) відмітила, що індекс маси тіла (ІМТ) має використовуватися лише для первинної оцінки стану фізичної підготовки та здоров’я, тому що цей показник часто не враховує розподіл жирової тканити в організмі.

Наприклад, подумайте про спортсменів типу бодібілдерів чи спортивних гімнастів. Згідно з їх ІМТ вони часто мають надмірну вагу або навіть страждають ожирінням! Але суть в тому, що ці спортсмени мають значну вагу завдяки м’язовій тканині, а не жировій.

Також, незважаючи на те, що ІМТ Може бути індикатором загальної кількості жирової тканини в організмі, проте він ніяк не враховує де саме цей жир знаходиться. А якраз останній фактор дуже важливий для здоров’я.

Ну і, як уже вище зазначалося, люди з досить розвиненими м’язами (такі як атлети) можуть бути класифіковані згідно з ІМТ як такі, що мають надмірну вагу.

2-3-apple-pear

Надзвичайно важливим для здоров’я фактором є розподіл жирової тканини в тілі, тобто те, де саме вона знаходиться найбільше. Жир навколо талії (на картинці варіант зліва – “яблуко”) найімовірніше пов’язаний з ризиком для здоров’я згідно із дослідженнями. Такий тип більше поширений в чоловіків, ніж у жінок. Таким чином, вимірювання талії може бути особливо корисним в якості передвісника ризику коронарної (ішемічної) хвороби серця. Зміни об’єму талії також більш кидаються в очі і тому можуть заохотити людину скинути вагу.

Те, що ВООЗ використовує одну для всіх людських рас класифікацію по ІМТ також може ввести в оману. Чорні, азіати та деякі інші етнічні групи схильні до проблем зі здоров’ям при нижчих показниках ІМТ (тобто нижче 25), ніж білі люди.

Враховуючи всі ці недоліки ІМТ інші вимірювання (об’єм талії, співвідношення між об’ємом талії та ростом, а також об’ємом стегон) здаються кращими характеристиками і ожиріння, і ризику для здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *