Чому використання комп’ютера може спричинити депресію

Новітні дослідження стверджують що сидіння за комп’ютером протягом п’яти і більше годин на день може сильно збільшити ризик депресії та безсоння. Попередні дослідження більше фокусуватися на тому, як робота на комп’ютері пов’язана з головними болями, напруженнями очей та болями в шиї.

Одне з найбільших досліджень останнього часу, що досліджує загрозу комп’ютерів, зробила висновок що екрани різноманітних дисплеїв можуть також негативно вплинути на психіку людини.
В опитуванні на протязі трьох років взяли участь 25 тисяч робітників. Багато хто з них скаржились на відчуття пригніченості, депресію, небажання вставати на роботу вранці. Також були повідомлення про порушення сну та проблеми в стосунках зі співробітниками.

Дослідники з університету Чиба в Японії (Chiba University) пропонують керівникам обмежити час, який їхній персонал проводить за комп’ютерами. Провідний дослідник доктор Tetsuya Nakazawa каже:  “Ці результати стверджують, що для запобігання розладів психіки і порушень сну можна проводити за дисплеєм не більше 5 годин на день.”

Результати опубліковані в американському журналі індустріальної медицини показали що один з чотирьох робітників проводить як мінімум п’ять годин за день за екраном терміналу. Як тільки цей ліміт перевищується, небезпека розладів психіки різко збільшується.

Британські експерти стверджують що самостійна робота за комп’ютером протягом багатьох годин може призводити до відчуття ізоляції навіть в людному офісі. Професор фізіології Гарі Купер з університету Манчестера повідомляє, що останнім часом збільшується занепокоєння вчених впливом технологій на психічне здоров’я людей. “Люди все більше працюють з машинами, а не з іншими людьми”, сказав він. “Проблема не тільки в тому, що люди сидять за комп’ютером, а й в тому, що вони не роблять перерви і не можуть пріоритизувати свої задачі. Вони перенавантажені переживаннями про те, що вони багато не встигають зробити. Люди не спілкуються один з одним, і чим довше це триває, тим менш їх робота відповідає соціальним потребам.”

Професор Брайан Шакл з університету Лафборо погоджується: “Навіть в переповненому офісі персонал скоріше всього буде націлений на поставлений керівництвом результат, тому можливостей для соціального спілкування стає набагато менше.”

Доктор Nakazawa наполягає що висновки стосується не лише персоналу, який працює за комп’ютером постійно. “Офісні працівники виконували різні типи роботи”, сказав він “Комп’ютерне обладнання були різне, як і робочі середовища.  Незважаючи на це, результати надзвичайно схожі у всіх досліджуваних випадках на протязі всіх трьох років.”

За матеріалами Daily Mail

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *