Художні книги про біг, які варто почитати

Цей список не оригінальний. Але коментарі до нього мої власні.

Зміст:

  1. Біг заради життя. Гарт Гілмор
  2. Народжений, щоб бігати. Крістофер Макдугл
  3. Що я говорю, коли говорю про біг. Харукі Муракамі
  4. Последний круг. Болотников Петр Григорьевич

“Біг заради життя” – Гарт Гілмор

Надзвичайно цікава і мотивуююча книга для тих, хто задумується над тим, чи варто займатися бігом.

Призначена для початківців та людей, які хочуть бігати заради здоров’я, а не результату. Тут розкриваються основи фізіології людини, пояснюється позитивний вплив повільного довготривалого бігу на організм.

Найбільш цікавим, як на мене, є розділ з реальними історіями людей, що бігають. Це не спортсмени, а звичайні люди. Багато з них вже немолоді, деякі мають проблеми зі здоров’ям, а деякі цих проблем позбулися саме завдяки бігу. Але всі вони помітили значне покращення здоров’я, самопочуття і життєрадісності!

Цю книгу однозначно варто прочитати, тому саме вона стоїть на першому місці в списку.

“Выбираю бег” – Євгеній Мільнер

Основна цінність цієї книги в тому, що вона описує тренування літніхлюдей, а також хворих на серцево-судинні та інші недуги. Також описується підготовка початківців і тих, що пару років займаються бігом. Основна увага все-таки приділяється бігунам, які починали займатися спортом, маючи ті чи інші захворювання.

Цікавою книгу робить те, що в ній корисна інформація переплітається із неординарною історією самого автора (як він почав бігати, маючи проблеми зі здоров’ям, потім заснував клуб любителів бігу, а через кілька років пробіг марафон) та різноманітними історіями його підопічних пацієнтів, які повернули собі здоров’я завдяки занаттям повільним бігом.

Взагалі від книги дуже позитивне враження, вона сильно мотивує і, крім того, містить багато корисної для початківця інформації.

 “Народжений, щоб бігати” – Крістофер Макдугл

Це надзвичайно цікава та динамічна художня книга про журналіста, який захотів відкрити секрет племені тараумара, що живе на території Мексики в районі Мідного каньйону.

Представники цього племені бігають на неймовірні відстані – по кількасот кілометрів за декілька днів. Вони бігають постійно, в будь яку пору року чи погоду. Біг – спосіб життя та розвага тараумара. Бігом протягом пари діб закінчується їх традиційна п’янка. 

Цікаво, що при такому способі життя в них немає проблем з колінами, стопами, зв’язками. Травми бувають рідко. Саме цей секрет і розкриває книга.

Сюжет дійсно захоплюючий, події розгортаються несподівано. Описані кілька ультрамарафонів, що проводяться, часом, в надзвичайно важких умовах. Кульмінацією є турнір між тараумара та кращими ульрамарафонцями сучасності. Хто ж переможе? Про це читайте в книзі.

“Що я говорю, коли говорю про біг” – Харукі Муракамі

Дуже спокійна книга. Багато хто називає її філософською. Це автобіографія японського письменника та бігуна Харукі Муракамі.

Письменник аналізує своє життя і вплив бігу на нього. Описує всі етапи бігового “життя” та свої переживання під час різноманітних змагань: марафонів, ультрамарафону, тріатлону.

Муракамі не професійний атлет. Займався бігом для себе.

Загалом, ніби нічого захоплюючого в цій книзі немає, але мені було дуже цікаво її читати. І я радий, що мені довелось її прочитати.

“Последний круг” – Болотников Петр Григорьевич

Цікава книга про радянських бігунів 50-х років. Основний персонаж Петро Болотніков – рекордсмен світу на дистанції 10 км, багаторазовий чемпіон на дистанції 10 км та 5 км.

В книзі з ним веде розмову спортивний журналіст.

Описано також досянення Володимира Петровича Куца та деяких інших радянських стаєрів. 

Книга описує переживання та емоції спортсменів під час підготовки та змагань, відносини з тренерами та колегами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *